närvi pitsumine lihaste vahele, milline uuring? 25.09.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kaks aastat kannatanud aina süveneva valu all põlveõndla ligidal, säärelihase ülaosas. Valu tekib reeglina õhtul ja öösel ning ägeneb alati pärast füüsilist koormust (kõndimine, rattasõit) järgneval ööl. Perearst saatis mind ultraheliuuringule, et välistada Bakeri tsüst põlveõndlas. Tsüsti ei leitud, ei leitud ka muud patoloogilist. Ultraheliarst ütles, et võib-olla on mõni närv lihaste vahele kiilunud. Minu küsimus on: kuidas seda kindlaks teha? Kas piisab keskmise väljaga MRT-uuringust põlvepiirkonnale?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt see siiski närvivalu ei ole. Enne uuringut tuleks käija ortopeedi vastuvõtul.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika