säärelihaste krambid 11.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 35-aastane mees. Eelmisest nädalast alates tekivad regulaarselt (öösel) sääre- ja jalalaba lihaste krambid, mitu korda öö jooksul pikkusega 10-20 sekundit. Milles võiks olla probleem ja milline on võimalik ravi? Kas need võivad olla seotud maksaprobleemidega (tsirroos?)

Ette tänades
FK

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihaskrambid võivad olla ka närvikahjustuse tunnuseks (kui maksatsirroos - kas alkoholiprobleemid?). Võiks õhtuti teha säärelihaste venitusi krampide ärahoidmiseks.

Dr. Ain Pajos