Valu rindkeres paremal pool 20.09.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba kaks nädalat on valu paremal pool roiete allosas. Vahest kiirgab valu külge paremal pool (selga ega kätte valu ei kiirga) . Valu on muutlik ..ühel päeval valutab rohkem külg,teisel päeval on valu pigem rindkere keskel ,nüüd paaril viimasel päeval on valu paremal pool roidekaare all ääres umbes keskel (parema roide keskel). Mõnel päeval on sügavalt sisse hingates valu tunda justkui mõlemas kopsus,teine päev jällegi ei ole sisse hingates valu tunda.
Mingit suurt pingutust või õnnetust vms pole olnud. Esmakordselt tundsin valu puid riita pannes kui kummardas in või kui küünitasin puud kõrgemale panema . Töö oli kerge ja olen seda pidevalt teinud. Muud füüsilist koormust pole olnud,mis võiks sinna piirkonda valu tekitada.
Valu on justkui olematu niisama kõndides seistes,selili pikutades jne valu on tuntav kummardada,raskusi tõstes,kät ülespoole sirgeks sirutades. Eile tööl tõstes kaubakaste (10-25kg vahemikus) läks parema roidekaare all keskel valusamaks ja viimaseid kaste tõstes tekkis ühte kohta justkui väikse krambid tunne .puhates läks paremaks. Öösel magamist ei häiri kui hea asend aga külili magades annab tunda .
Valu pole väga suur aga on kestnud pikalt ja muretsen et,ehk on midagi tõsist maksaga ( olen nooremas eas kõvasti pidutsenud ja alkoholi tarbinud ja ka praegu ikka vahest tarbin),või loodusega(täpselt aasta tagasi tehtud kopsupilt tervisetõendi jaoks oli korras), kahtlustanud olen ka sapipõie,sest mõningad aastad tagasi oli tihti valu niiöelda kolmnurgas ja aeg-ajalt on seda veel olnud, vahest (paar korda kuus ) esineb ka kõrvetisi näiteks kui tarbin tühjale kõhule suitsuliha tooteid vms tugevat toitu.
Eks nagu paljud kardan ka vähki,mis võib ju samuti seal olla.
Muust enesetundest : samal ajal kui hakkasid valud,algas ka suur stressitekitav aeg, tundub lausa nagu depressioon, väikesed asjad ajavad nutma,olen ärevil ja raske on sügavalt magada. Muidu on enesetunne normaalne, söögiisu muutusi ei ole,energiatase on ehk veidi langenud aga see võib olla seotud ka muuga.
Arstile pole läinud .

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Et asja selgitada tuleb algul pöörduda perearsti vastuvõtule kuna selle piirkonna valude põhjuseid on palju.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika