Sumin peas/tinnitus 07.08.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Alates veebruarist 2023 on tugev sumin peas, nagu töötab mootor (nt diiselauto) koguaeg 24/7, ei peatu üldse. Õhtul, öösel ja hommikuti on väga raske, sest sumin on väga tugev . Päevadel on see ka, aga kuna on tavaliselt mingi müra ümber, siis nii tugevasti ei kuule selle sumina. Või tinnitus. Käisin neuroloogi juures ka, tehti märtsis 2023 MRT, mis ei näidanud midagi väga halba ja mis tekiks nii tugeva sumina (kaela MRT ei ole tehtud). Ainult võimalik adenoom (väääike ja mis ei mõju nagu öeldi) ja veel ühe asja, mis vist oli võib olla sündist. aga sumin ju ainult alates veebruar 2023. Käisin pärast kõrvaarsti juurde, oli tehtud 2 uuringut, mis ka ei nidanud midagi halba/probleemi. Ausalt öeldes, on väga raske sellega elada ja toimetada. Ja see ei lähe ära üdlse. on alati olemas. Mõnikord tunnen segi vibratsiooni sees. Ei anna elada.
Kui oluline, minul on ka vedelik südames (u,b 1,9 paaris kohas ja see on tuvastatud jaanuar 2022, põhjus ei ole leitud (käidud erinevate reumatoloogide juurde, analüüsid jne). Hommikuti väga raske on sõrmed suruda ka (just alates jaanaur 2022). Covid oli nove,bris 2021 ja kestis 3 päeva ainult nohuga (süst teine oli august 2021).
kirjutan MRT tulemuse:
Teostatud keskmise väljaga MRT-angiograafia natiivis peaaju arteritest. TMRT1003

Hüpofüüs tavapärasest prominentsem, kõrgus 10 mm,signaalilt hüpofüüsi kude suhetliselt
homogeenne, kuid vasakul T1 sekventsilt hinnates jääb mulje väikesele hüpointensiivsemale
kitsale 5 mm koldele, mis teistel sekvenstidel halvasti eristatav, ka ka:ga sekvenstidel,
stalk veidi kaldu paremale, seega väike adenoom vasakul võimalik. PC nurkades ega
mujal ajukoes lisamasse ei sedasta ega aktuaalset signaalipatoloogiat ajukoes. Liikvoriruumid
laiuselt normis. Ajuarerite TOF MRA-l verevoolu signaal arterites normaalselt sedastatav.
CNVII/VIII kulgevad vabalt antud uuringult hinnates, selgeid neurovaskulaarseid konfilikte
ei sedasta ega patoloogilist kontrasteerumist. Venoossed siinused trombivabad. Ka
ICA-d hinnatavas osas aktuaalse leiuta, paremal jugulaar bulbus anatoomiliselt selgelt
kõrgema asetsusega ulatudes praktiliselt IAC tasemele,sigmoid plaadi dehistsentsi
ei saa antud uuringult välistada. Ka sisekõrva struktuurid hinnatavas osas aktuaalse
leiuta. NKK-d ja mastoidrakustikud õhustatud, bulbused suunatud vasakule.

-- hüpofüüsi kude prominentne, väike adenoom võimalik. Paremal jugulaar bulbus kõrge
asetsusega- võib põhjustada tinnitust.

Mida võib veel teha/uurida? Või millest võib üldse see olla ja kuidas ravida?

Tänan väga!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Reeglina ükski uuring kohina ja tinnituse põhjustajat ei näita. Tuleb pidada sidet kõrvaarstidega kuna seos võib olla kõrvatrauma järgse seisundiga või ka vereringehäirega kõrvas.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika