Pulseeriv tinnitus 13.07.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mureks on pulseeriv tinnitus. Mul on see nüüf olnud juba aasta aega, tekkis niisama ühel päeval lihtsalt. Pole mitte tavaline tinnitus vaid ainult pulseeriv. Kuulen ainult ühes kõrvas (paremas) südametukseid ja kohinat. See on pulsiga samas rütmis. Ei kuule seda 24/7, aga seda on väga palju siis, kui olen voodis pikali või siis liigutan ennast. Kui vajutan ja surun kaelal lõua all ühte teatud kohta, siis kohisemine ja pulss kõrvas kaob. Millest see on ja mida ma tegema pean?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha ultraheliuuring kaela läbivatest ajuveresoontest. Suunab sellele neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika