Kõrvakohin tuleb ja läheb 08.07.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Selle aasta jaanuaris hakkas mul vasak kõrv suvalisel hetkel kummaliselt helisema. Kirjeldaksin seda nii, et kõrv nagu oleks lukus, tahaks lahti teha ning kõrvas on selline heli, nagu peale valju konterti vaikusesse minnes. Järgnisel päeval liikus sama heli ka paremasse ja oli terve päeva mõlemas kõrvas. Ülejärgmisel vasakust kadus ja neljandal päeval oli taas kõik normaalne. Ei käinud kõrvust läbi plõksu nagu siis, kui kõrv päriselt ka lukust lahti tuleb. Sel ajal on kuulmine maa alt ja keskenduda keeruline. Käisin ka LORi vastuvõtul ja selleks ajaks oli muidugi kõik kadunud king kuulmistestid ka korras. Ei osatud midagi öelda. Kolm kuud hiljem oli täpselt sama asi uuesti. Algab vasakult ja lõppeb paremalt.
Täna seda kirja kirjutades on taas 3 kuud möödas ja uskumatu, aga taas see sama asi. Küsimus, mis see olla võiks? Vererõhk on normaalne, mõõdan seda sel perioodil. Eluaeg on olnud pigem madal ja norm kui kõrge.
Kas tegu võib olla hoopis ajus mingi kasvajaga, mis kõrvadesse mõjub?

Head soovides

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõrvakohina ja tinnituse põhjus jääbki sageli leidmata, kuna ükski uuring seda ei näita. Arvatakse et põhjuseks on verevarustushäire kuulmisnärvis kuna sageli kaasub ka kerge kuulmislangus kõrvades. Ajukasvajaga siin tavaliselt tegemist ei ole. Probleemiga tegelevad kõrvaarstid.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika