Valu puusades 20.02.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Juba mitu kuud on puusad valusad ja kanged. Magades on valus keerata ja kui istun, siis püsti tõustes kulub mitu sammu, enne kui kangus alaseljas järgi annab. Röntgen näitas kulumisastmeks 2 (kokku pidi olema 4, et minna opile liigest vahetama).
Kelle poole peaksin pöörduma ja mis valu põhjuseks võiks olla?
Liigun palju ja olen muidu heas vormis.
Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kangus ja valu liigestes viitavad liigeste artroosile ja ka võimalikule reumaatilisele protsessile.
Tuleks võimalusel pöörduda reumatoloogi poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika