Ärevus, gadoliniumi kõrvaltoimed? 12.02.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aastast 2010 on olnud erinevaid tervise probleeme: kilpnäärme ületalitlus, rütmihäired peale seda ja jätkuvad ka praegu, halvaloomuline emakakaela kasvaja( opitud), südame ablatsioon( lisajuhtee), vasakus kõrvas kuulmislangus.
Suruti kogu aeg närvidele. 2021 novembris lõpetasin töösuhte ja võtsin aja maha lootuses, et kui närvidest, siis puhates kaovad ka probleemid. Tegelikult tekkisid lisaks rütmihäiretele lisaks surinad jalgadesse, väsimus, jõuetus jne. Külastasin psühholoogi, kes soovitas mediteerida ja hirmu hetkel ennast kõrvalt jälgida!?
2022 mais tekkisid ka perioodid kus iiveldas ja süüa ei tahtnud enam. Pöördusin perearstile mais, kes saatis neuroloogile, kes korraldas uuringud ja pani diagnoosiks Ortostaatilise hüpotensiooni TILT testi põhjal. Kuna mul on ka kuivad silmad siis ta mõtles ka Sjögreni sündroomile ja soovitas perearstil seda kontrollida, aga perearst ei arvanud asjast midagi ja sinna ta jäi. Neuroloog kutsusu tagasi sept. lõpus ja saatis mind KT- sse, kuna tahtis leida Ortostaatilise hüpotensiooni põhjust. Uuring oli korras, kuid soovitati MRT- d vaagnast, kuhu neuroloog ka saatis ja soovis seda kontrastainega. Kuna talun ravimeid halvasti, siis olin kahtleval seisukohal, kuid lasin ennast siiski ära veenda. Halb otsus!
Uuring oli 9 detsembril 2022. Peale seda on tervis päev päevalt järjest halvemaks läinud. Kui ma ennem olin harjunud oma probleemidega ja suutsin kontrollida ka oma ärevust, siis nüüd on asi raskem.
Mida siis hetkel kogen:
kõrgenenud vererõhk,
rütmihäired,
rinnus ja kõhukolmnurgas tekkinud valud ja kõhukoopas pinge,
5 päeval tekkis kõikidesse jäsemetesse totaalne tuimus täies pikkuses ja silme eest läks uduseks,
kuumahood nii ööl kui ka päeval, vappekülm,
õhetus näos ja kõrvades,
nahatundlikkus häired( nahk on tuim)
kõrvade vilin( tekkis uuringu õhtul),
ärevus, rahutus( pole sellist rahutust kunagi tundnud),
peavalud, kaelavalud,
nüüd on lisaks veel surinad näos, huultes, keeles ja suus. Tekkinud on pinged või valu kõri lihastesse, keele alla ja alalõualuudesse!
Terve keha on läinud errorisse. Arvan, et olen saanud gadoliniumi mürgituse. Lugesin, et võivad olla ka hilised sümptomid.
Kirjutasin ka neuroloogile, ta arvas, et võiksin võtta antidepressante ja lisas, et ta ei leidnud Gadoliniumi ravi kohta midagi. Lootsin, et äkki paari kuuga keha suudab ennast stabiliseerida aga hetkel järjest halvem.
Kas teile on olnud oma pika arsti kogemuse jooksul selliseid patsiente, kes on midagi sellist kogenud? Või teate lausa kuidas seda ainet kehast eemaldada? Perearstilt palusin juba rahustit, sest see kohutav enesetunne hakkab juba hulluks ajama. Kirjutas VALOCORDIN DIAZEPAM mida pole veel proovinud, kuna 2011 pani see mul südame kiiremini tööle. Mõnel päeval on üksikuid häid hetki. Olen aktiivne, kõnnin iga päev ja ei ole kusagil toa nurgas värisemas.
Palun nõu, sest olen ummikus!
Tänulikkusega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Gadolinium kontrastainena MRT uuringul on ohtlik patsiendile neerukahjustuse või ka maksapuudulikkuse korral kuna võib põhjustada neurotoksilisust, s.o. kahjustada kogu närvisüsteemi, lisaks võivad ilmneda ka nahakahjustuse nähud. Tõenduspõhised ja üldiselt aktsepteeritud ravimeetodid siiani siiski puuduvad. Soovitan pöörduda toksikoloogide poole (mürgistustega tegelevad spetsialistid) kes võivad aidata leida meetodeid kontrastaines sisalduvate metalliioonide ohutuks eemaldamiseks organismist.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika