Diski osteokondroos L5/S1 kõrgusel + 7% skolioos 06.01.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin röntgenis ning diagnoosiks lülisamba diski osteokondroos L5/S1 kõrgusel + 7% skolioos. Saadeti neuroloogi juurde kus öeldi, et lülisammas on minul loomupäraselt suurema kumerusega alaseljas ning istudes avaldan eelnimetatud diskidele survet ja sellest ka minu "sabakondi" valu istudes. Edasi saadeti füsioteraapiasse. Kuna füsioteraapiasse ei saa ilma taastusraviarsti saatekirjata, käisin ka taastusraviarsti vastuvõtul. Sealt mind füsioteraapiasse ei saadetud vaid anti saatekiri elektri ravile 7x alaseljale.
Kuna taasturavi arst kelle juures käisin, ei ole väga pädev oma ülesannetes (lugedes ka talle antud tagasisidet), kuid kuna minu piirkonnas pole taastusravi arste rohkem võtta, lootsin saada füsioteraapiasse saatekirja, aga läks teisiti.
Minu küsimus ongi, kas elektriravi alaseljale mis taastusravi arst nüüd määras tõesti on õige ravi valu põhjustajale ja füsioteraapiat ei ole vaja?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Õige ravisoovituse saab anda vaid peale kaebustega tutvumist, mis siin puuduvad ja ka neuroloogilist läbivaatust ja tutvumist uuringupiltidega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.