Tihti pea valutada,ma teen mrt 23.12.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

TELLITUD UURINGUD
IRM1001 x 1 MRT peaajust
KIRJELDUS
Kliinilised andmed: Sagedad pingetüüpi peavalud, viimasel ajal peavalud on praktiliselt
iga päev. Palun teha MRT peaajust ekspansiivse protsessi välistamiseks.
Teostatud tugeva väljaga MRT- uuring peaajust natiivis kahe mähisega (T2 ax, T2 cor,
T1 sag, T1 ax, T2 Flair ax, DWI ax, ADC ax).
Aju külgvatsakesed, III ja IV vatsake on normaalse kuju ja laiusega, deformatsioonita
ja dislokatsioonita.
Ekstratserebraalsed liikvoriruumid on normaalsed.
Esineb paar mittespetsiifilist FLAIR intensiivset 1-2 mm koldekest: paremal F-l subkortikaalsel
ning vasemal T-l kortikaalsel.

Ja ma tahtsin teada, kas minuga on kõik korras?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi ekspansiivset protsessi (ajukasvajat) ei esine. Kuna tegemist on kaasaegse ja tundliku uuringumeetodiga, siis sageli leidub erinevaid mittespetsiifilisi muutusi ajukoes, mille puhul ainult pildi järgi mingeid järeldusi teha ei saa. Vajalik on neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika