Probleem jalaga 13.12.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem siis selles, et nüüdseks 3,5 nädalat tagasi hakkas pihta probleem jalaga. Esimene päev 3 viimast varvast muutusid tuimaks, järgmine päev juba ei saanud üldse saapaga pikalt olla, kuna jalg läks natuke paiste ja oli surve tunne jalalabas. Sealt edasi läks see siis hullemaks sääre osa läheb kivikõvaks pingesse, tekivad mingid nagu tõmblused säärde. Hooti käisid ka tugevad valud jalas üldiselt sääres, jalalabas nii et ei saanud paigal olla, kusjuures täheldasin, et kõndimine nagu natuke vabastas pinget aga probleemi ära ka ei võtnud. Lõpuks sain neuroloogi juurde aja. Kuna mul siis ka veel andis jalg tugevalt tunda siis ma ei saanud kõiki neuroloogi palutud asendeid teha, kuna pidevalt sääres tunne nagu kohe läheks krampi. Ka tal oli raske hinnata, ütles keeruline juhtum. Et milles probleem on, sain saatekirja elektromüograafia uuringule aga see alles jaanuari lõpus. Saatekirjale pani ta esialgse diagnoosi "düstoonia" Lisaks võtsin ketoprofeeni 1,5 nädalat ja sirdaludi, valust sain lahti. Sirdaludi võtan endiselt aga nüüd 1x päeva, alguses oli 2x. Aga endiselt ei ole jalg täiesti terve, endiselt tekivad pinged sääres ja jalalabas.

Minu küsimuse mõte oligi, kas ma saaks midagi veel ise teha, et saada nö sümptomitest täiesti lahti. Jaanuari lõpuni veel palju aega aga oleks ju vaja tööl käia, pikad päevad ka ja raske sellise jalaga tervet päeva vastu pidada.

Üritasin võimalikult täpselt kirjeldada olukorda

Suured tänud ette,
Keidy

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jätsite kirjeldamata kas esines ka valusid alaseljas, puusas. Kas on tehtud näiteks rö. pildid nimmelülidest. ENMG uuring ilmselt aitab selgitada põhjust. Seda teadmata ei saa aga soovitusi anda.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika