Hull peavalu 08.11.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 16a poiss, mul umbes 4-5 kuud tagasi hakkasid pidevad peavalud, muud erilist muutunud tervises polnud. Neuroloogi juurde läksin siis alguses arvati migreeni, tehti pärast seda pea uuring ning midagi ei leitud, arst arvab, et tegemist on kooli või perega seoses, aga mu elus on kõik korras, nuti seadmetes ka kaua pole ja magama lähen normaalsetel aegade ja midagi pole juhtunud minuga , praegu kirjutan peavalu pärast ja ei saa magada, mitmeid kordi nii vanemaga kui ka üksi on kinnitatud, et kõik on korras, aga ta jääb oma teooria juurde ja määras algul amitriptylinegrindeksi ja siiamaani võtan ja mitagi ei muutu peavalu jääb ikka 1-10 pallisüsteemis 4-5/10.
Aitäh aja eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Peavalusündroome on palju. Õnneks pea (MRT?) uuring oli korras ja seega ajukasvajat või muid kahjustusi ei esine. Migreen on pärilik kalduvus peavaluhoogudeks, mis algab väga sageli teismeeas ja kui sinu vanematel või vanavanematel olid peavaluhood noores eas siis on see ka tõenäoline põhjus. Hood on väga erinevad ja sageli poistel tugeva valuga. Ravi on kindlast võimalik ja kui hood ei taltu tuleks minna teise neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika