Pea paks ja käib ringi 13.10.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25a kodune ema. Kasvatan 3 ja poole aastast last kes hakkas lasteaias käima. Olen mures juba mitmendat aastat peavalu ja see survetunne. Olen käinud tihti perearstil, sest mure ei kao, aga süveneb. Peavalu selline kui tugev vaevab harva , aga see pearinglus kui liigun, tihti pean pikad vestlused maha ja pea kaib nii ringi ja see survetunne on pûsiv. Vahest sulem silmad, heidan pikali ja puhkan 10min et hakkaks parem. Tunne nagu kannan telliskivi peas, pea väsib. Pealael tekkis mul 15aastat tagsi muhk. See on püsinud ja selle piirkonnaga justkui mure ongi, juuksed sealt hellad, survetunne on seal kohapeal, tihti see piirkond punetab. Kaisin aasta tagasi kompuutris ja ei leitud midagi saadeti koju. Aga viimase aastaga just mure suurem, vahest on tasakaaluhaired, vasin nii ruttu. Vahest ei jaksa rääkida. Perearst nagu muret ei kuula utleb , et uldine tervis hea, vereproovid midagi ei näita, aga mure on suur ja hirmutav. Kardan kui olen oma lapsega kahekesi äkki minestan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik, et tegemist on kroonilise depressiooni ja ärevushäirega, mis võib põhjustada hulgaliselt erinevaid vaevusi ja esineb sageli just lastega kodus olevatel emadel. Soovitan minna neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtule.

Dt. Ain Pajos
Neurodiagnostika