mõne sekundine pea valu vasakul pool ja vasakul meelekohal 21.09.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Alates 17.09.22 kestab imelik peavalu vasakul pool ja läheb kuni meelekohani.
Valu tekkib siis,kui kummardan,kükitan,pööran pead või teen liigutusi peaga,võib öelda,et ka peale mingit pingutust lööb valu kõvasti vasakut poolt pread ja meelekohta. Valu on pulseeriv ja läheb ära peale mõne 5-10 sekundi järel.
Kaeban natuke ka valu kaela osas,äkki kõik see jama tuleb sealt lihasteat või närvidest.
Praegusel ajal kestab see juba 5 päev.
Mõtlen juba kõige hullema peale,ei ole kundagi sellist asja olnud. Pea põrutust ei ole ka olnud
Millest alustada ei tea,olen totaalselt mures.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on tõenäoliselt nn. kuklanärvi neuralgiaga (occipital neuralgia), mis johtub ühepoolsest kuklanärvi ärritusest kukla ja kaela ühinemiskohal. Põhjuseks sagedast kaela sundasendist tingitud ühepoolne kaelalihaste pingeseisund mis pigistab närvijuurt. Põhjuseks võivad olla ka muutused ülemiste kaelalülide diskides ja/või liigestes. Valu ägestab külmetus, viirushaigused. Võiks proovida sügavat massaazi valutava poole kuklas - tavaliselt väga valulik - võtta mõned päevad valuvaigisteid, hoida kaela soojas ja magada padjast tehtud rullikuga kaela all. Kui paremaks ei lähe, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule tõhusama ravi saamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika