tõmblused 14.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Millest võiksid olla tingitud lühiajalised kerged tõmblused(võbelemine)keha erinevates piirkondades?(peas vasakul meelekohal, mõnikord kätes, kehas)Võib sellel seos olla närvide, veresoonte või lihastega ja kuidas peaks sellesse suhtuma?Mõni aeg tagasi on tegemist olnud lihaspingega turjas ja ka saadud 10 päeva Diclofenaki ravi närvipõletiku kahtlusel.Pinges punktid olid rohkem vasakul ning praegugi on aeg-ajalt vasak käsi ja õlg justkui väsinud ja vahel kergete valutuigetega ning esineb neid võbelusi.Ka vasakule poole pead ajab kerget valu ning ebamugavustunnet, pea on nn. halb. Kas võib olla, et ravi pole andnud vajalikku tulemust või võib tegu olla ka millegi muuga? Aitäh vastamast! naine, 49

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
teie poolt esitatud kirjelduse alusel võib ollagi tegemist lihaspingest tekitatud valudega õlavöötmes ja kaelas.
meditsiiniterminoloogias nimetatakse seda müofastsialgiaks, s.t lihast kinnituskohtade ja lihast valulikkus.
Põhiliselt muutuvad valulikuks lihaste ja kõõluste kinnituskohad luuümbrisele, mille põhjused on mitmesugused: ülepinge, nii füüsiline ( pidev ühesuguste liigutuse teostamine) kui ka psüühiline ülepinge, kuna meie psüühika mõjutab väga palju füüsilist heaolu; samuti hormonaalsed nihked üleminekuperioodis naiste, külemtushaigused, viirushaigused jms.
10 päevane ravi Diclofenaciga tõenäoliselt jäi lühiaegseks, kuna tavalisel vajab taoline sündroom pikaajalist ravi ja kannatlikku meelt. Alati ei peagi ravima ainult medikamentidega, ravimeid tuleb võtta, kui valu muutub tugevaks, Efektiivsem on võimlemine, vesiravi, massaaz. Teie vanust arvestades tuleb kõne alla ka hormoonasendusravi, kuid eelnevalt peate kindlasti konsulteerima oma günekoloogiga , kuna sel juhul tuleb arvestada ka teisi kaasnevaid sümptomeid.
Seega, kannatlikku meelt eelkõige endaga tegelemisel.
Parimate tervitustega,
Teie arst.