puusavalud 11.09.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Parem poolse puusavalu algas 13 kuud tagasi, alguses olid sellised peened teravad pidevad valud käimisel, hiljem, kuskil 3 kuu möödudes valud suurenesid, koormuse puhul häiris käimist, hakkasin lonkama, samuti puhke seisundis ehk magamise ajal on tugevad valud puusa luudes. Nüüd on asi niikaugel, et ei saa käia enam ilma lonkamata rohkem kui 500 meetrit, siis tekivad tugevad valud, isegi magada enam ei saa parema poole peal, kogu puus on raske ja valulik. Jalg on muutunud nõrgaks, ei suuda enam käia treppidest, ega tõsta jalga otse üles, pikema kõndimise peale muutub puus täiesti tuimaks, katsudes ei tunne midagi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esialgu tuleks abi otsida ortopeedi vastuvõtult. Kui tema eitab puusaliigese probleemi, tuleb minna neuroloogi konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
Neuodiagnostika