Muutused ajus 05.09.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aastad tagasi avastati juhuleiuna meningioom, mida jälgitakse ja mis on seni olnud muutusteta. Aga kaasuvana on epikriisis ära toodud vaskulaarne entsefalopaatia - mida see tähendab? Ja mida tähendab - hajusalt T2 hüperintensiivseid mittespetsiifilisi mikroangiopaatilisi koldeid supratentoriaaalses subkortikaalses valgeaines.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

MRT uuringul esineb peaajus väikeseid kahjustuskoldeid, neid seostatakse väikeste ajuveresoonte haigusega, põhjustajateks nt, diabeet, hüpertooniatübi. See aga vajaks täpsustamist. Soovitan külastada kardioloogi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika