Lülisamba MRT tulemus segane 13.04.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on viimased 3 kuud selgroos valud olnud. Perearst diagnoosis esialgu mulle närvipõletiku. Kuna 3 kuu jooksul pole olukord väga paranenud, käisin neuroloogi juures, kes suunas MRTd tegema lülisambast. Tulemuste osas ütles neuroloog, et närvipõletikku mul kindlasti pole ja tegemist on hoopis sellise asjaga nagu "degenerative disk disorder" ja suunas kiropraktiku juurde. Samas, kui vaatan digiloos uuringu vastust, siis radioloogi vastusest tundub, et kõik põhimõtteliselt korras lülisambaga.

Kas saaksite selgitada, mis radioloog täpsemalt kirjutanud on uuringu tulemuste osas? Juhul kui ongi see probleem, mis neuroloog ütles, kas on loogiline, et valud ja muud sümptomid on ainult keha vasakus pooles? Kas lülisammas ei peaks mõlemat keha poolt mõjutama?

Teostatud keskmise väljaga MRT-uuring lülisamba rinnaosast (T2 sag, T1 sag, T2 STIR
sag, T2 ax).
TMRT1010

Lülisamba rinnaosas lülikehad kõrguselt normis ja ühel joonel, aktuaalset signaalimuuutust lülikehades ei sedasta. Lülivahemikud säilitanud kõrguse ja diskid vedelikusignaali.
Th1/2 vähest protrusiooni diskis, mis närvikompressioone ei põhjusta, muus osas prolapse ei sedasta. Spinaalkanal avar, samuti neuroforaamenid. Seljaajus selget signaalipatoloogiat artefaktide seast ei sedasta ega lisamasse. Ka epiduraalsel lisamasse ei visualiseeru.
C2-5 vahemikes posterioorsel interspinoossete lig. piirkonnas STIR sekventsil hüperintensiivsust ödeemile viidates- leid mittespestiifiline.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pildil esinevad vähesed degeneratiivsed muutused ühes lülidevahelises diskis mis age seljaajust lähtuvatele närvidele ega ka seljaajule survet ei avalda ja seega ei põhjusta ka vaevusi. Valu võib pärineda lülidevahelistest liigestest. Soovitan pöörduda ortopeedi ja/või reumatoloogi poole (otsustab perearst analüüside põhjal)

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.