Valu õlas, randmes ja sõrmedes 28.03.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

parema käe ranne ja õlg valutavad juba pikemat aega, mõned aastad. Umbes aasta tagasi hakkas valu muutuma hullemaks. Praeguseks on ka sõrmed kanged ja valusad. Käed ei sure, mis oleks iseloomulik karpaalkanali sündroomile. Kui ma randmeortoosiga magan, siis on hommikul enam-vähem normaalne, aga enne tööpäeva lõppu on sõrmed juba nii valusad, et ei taha hiirt käes hoida ning samuti on valus sõrmeotstel kui klaviatuuri klahve vajutan.

Tehtud on vereanalüüsid CRP, reumatoidfaktor ja CCP IgG QN ning need kõik olid korras ehk siis reumatoloogi valdkonda ei paista see asi minevat.
Aasta tagasi tehti ka MRT.
Tulemus selline:
Teostatud keskmise väljaga MRT- uuring lülisamba kaelaosast (T2 sag, T2 STIR sag,
T1 sag, T2 STIR cor, T2 ax, T2 ax*).

Uuringul artefakte.
Lülisamba kaelaosas rüht sirgenenud, lülikehad kõrguselt normis, ühel joonel, aktuaalset
signaalipatoloogiat ei sedasta.Mainitavat madaldumist lülivahemikes ei sedasta, vedelikusignaal
diskides langenud, selgemini esimestes kahes vahemikus diski degeneratsioonile viidates.
Diskides mainitavaid väljakummumisi ei sedasta, spinaalkanal avar, neuroforaamenites
mainitavaid ahenemisi ei sedasta. Seljaaju kuvatavas osas signaalipatoloogiat artefaktide
foonil ei visualiseeru.

Ka siin ei tundu midagi hullu olevat ehk siis kaela radikulopaatiat ilmselt pole.
Kas karpaalkanali sündroomi puhul on käte suremine igal juhul olemas ehk siis, et kui mul käed ei sure, siis ei saa see olla antud haigus kindlasti?

Lisaks tekkis 2 kuud tagasi Nalgesini foonil, nädal peale sellega alustamist, vasaku küünarnuki piirkonda midagi põletikulaadset pehmesse koesse, ilmselt lihas/kõõlus. Ei saa raskust käes rippu lasta ja väga kaugele taha alla kätt sirutada näiteks, aga see vist pigem ortopeediline probleem, pakun.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse ja MRT uuringu järgi ei tundu olevat närvivalu, õlas pigem kõõluseotsa põletik mis kestab kaua, karpaalkanali sündroom aga eeldab surinaid ja tuimust 3s esimeses sõrmes. Soovitan asja täpsustamiseks neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika