Vastus 26.03.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Saatekirja number:VH-23-20145
Saatekirja tüüp:Saatekiri uuringule
Suunaja:AIME SEPPIUS (D02335)

Sugu:naine
Sünniaeg:
Näita kõiki andmeid
Radioloogilised uuringud
Kuupäev Uuring EHK järgi Uuringu liik Kehapiirkond Tulemus Peida ülesvõtte andmed Peida kirjeldus
79200 - Ühe mähisega uuring (kuni 3 tööd) keskmise väljaga MRT-l
79203 - Ühe mähisega uuring (8 ja enam tööd) keskmise väljaga MRT-l
79330 - Kontrastainega MRT uuring

MRT uuring lülisamba nimmeosast:
Uuring natiivina ja iv kontrastainega.
Võrreldud 2022 uuringuga.

Nimmelülide kõrgus ja joondumine on normipärased. Näeme kerget dekstroskolioosi.

L4/5 ja L5/S1 lülidevahemikud on kergelt ahenenud, diskides on siin degeneratsioonile iseloomulik
T2 madal signaal ning vähene fokaalne väljavõlvuvus - protrusioon - tsentraalsel.

Alumistes fassettliigestes on vähene artroos.

Lülisambakanal ja lülidevahemulgud oluliselt ahenenud ei ole.
Kontrasteeruv fibroos ümber L5 dex juure subartikularsel ja foraminaalsel, analoogselt
ka ümber S1 dex juure.
Spinaalkanali olulisi deformatsioone ei ole.
Conus medullaris on signaali muutusteta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi on muutused nimmelülides ja diskides suhteliselt tagasihoidlikud ega pruugi olulisi vaevusi põhjustada. Täpsema hinnangu saab anda vaid peale neuroloogilist läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika