Istmikunärvi põletiks või lülisamba kitsenemine 11.02.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tugev valu on vasaku tuhara piirkonnas ning kiirgub edasi põlve ja labajalga. Valu tõttu ei saa absoluutselt magada - ,,mugav" positsioon on põrandal lamades ja jalad tõstetud voodile. Liikumine probleemi ei tekita, võin kõndida nii palju kui vaja, hommikul jäikust vms ei ole. Tundlikkushäireid ei ole.
Olen käinud perearstil, neuroloogil, kiropraktiku juures ning taastusraviarstil+kompuuter (M54.1 - Radikulopaatia S1 radikulaarne sündroom vasakul KT lülisamba nimmeosast. L4/5 > L5/S1 diskide difuussed protrusioonid, nimmekanali relatiivne kombineeritud
ahenemine antud vahemikes (lisaks fassetliigeste artroos, ligamentide paksenemine. Närvijuuremulgud vabad, ekstrusioone ei esine.

Taastusraviarsti arvamus: nõustatud liikumisaktiivsuse osas, lõõgastavad asendid, venitused. Hetkel aktiivne füsioteraapia ei ole näidustatud, jälgime olukorda, planeerime vajadusel.
Kirjas: L4/5 > L5/S1 diskide difuussed protrusioonid, nimmekanali relatiivne kombineeritud ahenemine antud vahemikes (lisaks fassetliigeste artroos, ligamentide paksenemine. Närvijuuremulgud vabad, ekstrusioone ei esine.

Neuroloog hetkel omapoolset sekkumist ei näe, vaid soovitas pöörduda neurokirurgile. Neurokirurgile e-konsultatsioon tehtud, kelle arvamus järgmine: nende andmete alusel neurokirurgiliselt lahendatavat probleemi ei näe ja ei pea vajalikuks hetkel uuesti konsulteerida. Vaatamata sellele, et esialgselt mõjunud füsioteraapia negatiivselt jätkata taastusravi erinevate võtetega
Kliiniline diagnoos-M48.06 Lülisambakanali kitsenemine e spinaalstenoos nimmepiirkonnas
Kitsenenud lülisambakanal avaldab survet mitmele närvijuurele, tekitades kõnnakuraskusi. Spinaalstenoosi all kannatav inimene peab puhkama iga mõnesaja või isegi mõnekümne meetri läbimise järel.
Minul seda muret aga ei ole (saan kõndida palju ja pikalt), ehk siis koos EMO arstidega seadsime selle diagnoosi kahtluse alla. Uus neurokirurgi aeg kuu aja pärast, taastusravi arst nädala pärast.
Keegi ei tea, mis mul viga on. Ravimid ei aita. Olen doonor ja ravimeid muidu üldse ei tarbi, nüüd aga välja kirjutatud mega kogus ja mitte miski ei aita.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist kahe alumise nimmelülidevahelise diski nihkumisega närvijuurtekanali suunas, mistõttu ilmselt vaid teatud asendis lamades tekib surve närvijuurele ja seetõttu valu jalas. Pildi järgi lõikust vaja veel ei ole.
Tuleks igati vältida asendeid ja liigutusi mis tekitavad valu jalas kuna pigistavad närvijuurt ega lase paranemisprotsessil toimuda.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika