pirnlihase sündroom? 19.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 38 a.naisterahvas ja mul esinevad pidevad valud(mõnel perioodil tugevamad,siis veidike nõrgemad) viimased kümme aastat vasakus tuharas ja jala tagaküljel.kõige intensiivsemaks läheb valu istudes, ka vasakul küljel magades ja kui on surve vasakule tuharale ja reiele.Peale selle on hakanud jalg ka nö.ära surema ja külmetama,seda just põlvest allpool(säär,kand,varbad).Mul on diagnoositud seljas osteoartroos.Kas see võib olla sellega seotud?Või on see eraldi olev probleem või on hoopis istmikunärvi põletik?Mis vahe on pirnlihase sümdroomil(lihas pigistab istmikunärvi) ja istmikunärvi põletikul?Kuidas seda ravida ja kelle poole pöörduda?.Olen aastaid võimelnud ja teinud ka vesi- ja rattasporti,kuid abi on jalavalu osas peaaegu olematu.Neuroloogi vastuvõtul käisin u.4a.tagasi ja tema ütles,et mul ei ole näidustusi.Kuidas sellest aru saada,kas pidev valu jalas ja tuharas ei ole näidustus?Soovitas võimelda.Seda tegin nagunii.Paremaks ei ole asi läinud.Perearst soovitab täpselt sama,et võimelge.See ei aita ainult.Kas on veel mingeid täiendavaid ravivõimalusi?
Teid tänades tänulik patsient.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks uuesti minna neuroloogi vastuvõtule. Tõenäoliselt tuleb teha ENMG uuring et selgitada närvikahjustuse koht ja ulatus. Sinna suunab vaid neuroloog.

Dr. Ain Pajos