terav valu paremas õlas 15.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kät küljele või taha sirutades sirgelt lööb õlga terav valu nagu oleks saanud elektri löögi. 10- 15 sekundi pärast see leeveneb, kuid jääb mitmeks tunniks kiirgama õlavarde. Eriti juhtub see järskude liigutuste korral. Kui teha käteringe küünarnukist kõverdatud käega, siis on valuhaisting väiksem.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on kõõluseotsa põletikuga õlaliigeses, ilmselt seoses ülekoormusega. Valu kestab tavaliselt kaua. Oluline on vältida käega liigutusi, mis põhjustavad valu. Kiiremaks valu vaigistamiseks teeb ortopeed tavliselt kõõlusesse hormoonsüsti.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika