perifeerne närvisüsteemi kahjustus 27.05.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli tekkinud pahaloomulisest munasarja vähist kõhukoopavähk. Toimus op. ja olen saanud 5 korda keemiaravi+ bioloogiline ravi. Sõrmedes ja labajalgades on tunda , et perifeerne närvisüsteem on kahjustada saanud. Kas seda on võimalik natukenegi taastada. Veidikene on ise muutunud paremaks aga kas on muid võimalusi.
Mazaazid jne.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Keemiaravi võib kahjustada jäsemete närve. Vastuse annab ENMG uuring. Keemiaravi lõpetamise järgselt on väike paranemine võimalik. Oluine on ka veresuhkru tase. Jäsemete treenimine tuleb kasuks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika