Surin jäsemetes (korduv küsimus) 04.10.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Vastasite minu küsimusele täna nii:
Surin jäsemetes viitab siiski närviregulatsiooni häiretele. See võib kaasuda nt. paanikahäiretega, igapäevaselt esinedes tuleks kontrolloda B12 vit. ainevahetuse korrasolekut. KUi OK, tuleks teha ENMG uuring närvijuhtivuse häire põhjuse selgitamiseks.

Viimane analüüs oli mul 12.08

Näidud.

Analüüs:Vitamiin B12?
Tulemus:
385 pmol/l
i
Normväärtus: 156 - 672 pmol/l

Analüüs:Vitamiin D?
Tulemus:
65.9 nmol/l
i
Normväärtus: > 75 nmol/l
Väärtus vahemikus 50-74,9 nmol/l on D-vitamiini alanenud tase

Analüüs:Kolesterool?
Tulemus:
5.2 mmol/l
i
Normväärtus: 1 mmol/l
Analüüs:LDL-kolesterool?
Tulemus:
3.5 mmol/l
i
Normväärtus: < 3 mmol/l
Analüüs:Magneesium?
Tulemus:
0.88 mmol/l
i
Normväärtus: 0.53 - 1.11 mmol/l

Analüüs:D-dimeerid?
Tulemus:
480 ngFEU/ml
i
Normväärtus: < 500 ngFEU/ml

Analüüs:Adrenaliin
Tulemus:
<50 ng/l
i
Normväärtus: < 90 ng/l
Analüüs:TSI
Tulemus:
<0.10 IU/l
i
Normväärtus: < 0.55 IU/l

Kas B12 väärtus 385 pmol/l võib tekitada surinaid v mitte? Ja kas on veel mingeid näitajaid mida võib verest uurida? Kas ENMG uuringud teeb neuroloog? Ja kas surinad võivad ise mööduda aja jooksul. Või võib see siiski lõppeda halvemini? (Kas on oht vereringele, trombid, gangreen jne)? Aitäh. 🌹

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

B12 vit. ja foolhappe ainevahetusest annab täpsema ülevaate homotsüsteiini sisalduse määramine veres või uriinis.
ENMG uuringule saadab neuroloog.
Surinad viitavad närvijuhtivuse häirele, samuti võimalikule kesknärvisüsteemi probleemile. Trombiohtu see ei suurenda.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika