Dementsus? 06.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas varase algusega dementsus on alati väga kiire kuluga: ei süvene pigem aastate vaid kuudega? Olen u viimase viie aasta jooksul täheldanud probleeme mälu ja mõtlemisega. Viimasel ajal on asi nii hull, et unustan mõnikord keset lauset, millest ma rääkisin; seletan mõnda asja mitu korda, sest ei mäleta, et juba rääkisin; otsin oma asju kodus taga, sest et mäleta kuhu panin; juhmimaks olen muutunud - ei taba mõningaid keerulisemaid seoseid ära nt. Ajataju on muutunud: näib nagu aeg lendaks. Tegutsemine on aeglasemaks muutunud.
Väga suurt stressi pole, B12 ja folaat korras.
Mingi tõrge ja hirm on takistatud mind arstile sellest murest rääkida, et äkki ongi dementsus, ja ravida seda kuidagi ju ei anna.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teie vanuses on ajudegeneratsioon mis viib mäluhäirete ja dementsuseni üliharuldane. Mälu ja tähelepanu häired esinevad sageli nt. kroonilise ärevuse ja depressiooni korral. Vajalik on neuroloogi või psühhiaatri konsultatsioon et välistada võimalikud muud põhjused.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika