Dementsus 01.02.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Abikaasa on 55-aastane.Viis aastat tagasi algasid esimesed lähimineviku häired.Tänaseks on tal sügav puue ja vajab igapäevast hooldamist.Aju verevarustus kontrollitud ja see on korras.Magnettomograafia järgi ütles neuroloog et aju vedelikupaunad on natuke suurenenud ja vastavalt eale ning muid ohte ei näe.Ja oligi kõik.Täpselt ei teagi nüüd tema dementsuse põhjust.Siit küsimused.
Kas oleks vaja teha lisauuringuid?
Kas kirurgiliselt operatsiooniga on võimalik sekkuda,kas dementsuse korral on operatsioone tehtud kui verevarustus on korras ja aju veresoonte lubjastumist ei ole?
Juhul kui viga on ainult aju suurenenud vedelikupaunades kas siis on ikkagi asi lootusetu?
Tänan!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esmalt ja eriti oluline on vaja selgitada dementsuse põhjus. Selleks tuleb aga pöörduda tungiva küsimusega uuesti neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtule - nagu saan aru kindlat diagnoosi ei ole ja tegemist on noore inimesega. Ilmselt on vajalikud ka kallid lisauuringud milledele suunabki neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel. 6 748 591