pearinglus ja -valu ning valud rinnus 06.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 33-aastane naine. Viimane 4 aastat olen olnud väikeste lastega kodune. Kaal 65 kg, pikkus 170. Vähemalt 15 aastat on mind kimbutanud sage peavalu, mille põhjustele perearst vastust ei leidnud. Õnneks aitab ajutiselt selle vastu valuvaigisti (paracetamol). Tavaliselt kestab peavalu 2-3 päeva. Seejärel on 1-2 kuud ilma valuta.
Samuti on toimunud mul kõik need aastad pearinglused. Kui söögivahe on rohkem kui 5 tundi, tekib minestamise tunne. Sama tunnet tekitavad kaubanduskeskused. Paraku võib ka kodus täiesti suvalisel hetkel "pilt eest minna". Sellega kaasneb hetkeline üle kere higistamine. Järsk püstitõusmine või isegi pea kiire tõstmine on välistatud. Samas ei ole õnneks iialgi päriselt minestanud.
Kõige tipuks on mul ajuti rinnus valud, mis on eriti teravad sügaval hingamisel. Tavaliselt on valu paremal pool. Valu kestab tavaliselt 0,5 kuni mõne minutini. Vahest isegi poolt tundi. Valud ei teki pearinglusega samal ajal, küll aga võib õelda, et suvel on need sagedamad. Vahest isegi iga päev. Praegu, talvel, juhtub seda u kord-kaks kuus. Seepärast lükkan ka arstile minekut edasi, et asi on talutav... Samas mäletan neid valusid ka juba koolipäevilt.
Kas need on küsimused neuroloogile? Millest alustada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõik on neuroloogilised probleemid.
Tulge vastuvõtule
Dr. Ain Pajos