tere 21.01.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere mul on selline mure et selg valutab põhimõteliselt igapäev, käisin rö.pilti tegemas alaseljast tulemuseks oli lumbaallordoos lamendumine kas sellest võib olla ka tingitud kaela ragisemine kui pead kallutades karemale ja lõualuude ragisemine. Selline mure on ka veel et vasak põlv ja vasak hüppeliiges hakkab külmaga valutama nii valusasti et isegi vahel tuleb pisar silma( põlves oli eelnevalt mõra sees ja hüpeliigese juures oleva munakaga kukusin meetri kõrguselt alla).Eelnevalt mängisin korvpalli aga enam ei saa sest selg,põlv ja hüppeliiges hakkab valutama. Meil oli kooli ja sidepataljoni poolt korraldatud metsalaager koos õpustega kus ma ei saanud sõjaväe saapaid kanda kuna hüppeliiges hakkas valutama. Ma ei jõudnud ka rännakut täielikult läbida mis oli poolevarustusega suutsin ainult pool 15 km maast kuna selg, põlv ja hüppeliiges hakkasid valutama kuigi ma kandsin enad botaseid.Kas seliste probleemidega võetakse ka sõjaväke.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti ei ole kaela ja lõualuude vaevuste põhjuseks selgroo nimmeosa kõverus, vaid need kõik võivad seotud olla mõne kroonilise haigusega. Soovitan reumatoloogi või ortopeedi vastuvõttu.

Dr. Ain Pajos