Basaaltuumade lubistused vasakul rohkem, paremal algab 21.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

mul uuringu tulemused, - basaaltuumades lubistused, vasemal rohkem, ka paremal algab. Uuringule saadeti vertigo pärast, kuid "rasket pead " olen tundnud juba mitu aastat, eelnevalt pole midagi leitud. Sümptomitest esineb vahel kahekordset nägemist, mitte alati, aga kõige rohkem häirib nägemise juures justkui kauguse regulatsiooni ajaline nihe, seda eriti 2m- 5 m vahemaal. Näen, aga vahel justkui stereo, ei teravusta momentaalselt, vaid tajutava nihkega. Tekitab orientatsiooni ebakindlust. Autoga sõites pole probleemi, kuid kui tõusen ja väljun autost, on pearinglust mõneks minutiks, siis läheb korda. Loen prillideta, telekat näen prillideta, kaugele näen selgelt. Olen jõudnud ise järeldusele, et silmades pole probleem, pigem siis aju selles piirkonnas, mis silmadest saadavat informatsiooni töötleb. Selgitage, mis haigusega pistmist, milline ravi ja prognoos olukorra parandamisele. Olete pakkunud ühes vastuses vereringehäireid ja südameprobleeme, neid pole mul täheldatud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selgitamiseks on vajalik neuroloogi läbivaatus ja piltidega tutvumine.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika