Jala tuimuse tunne 07.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 33.a naine ja juba 2019.a kevadest vaevab mind vasaku jala ja käe tuimuse tunne. Olin 2a lapsehoolduspuhkusel ja kui 2019.a tagasi kontoritööle läksin, algasid need mured.
See tuimuse tunne on juba nii ebameeldiv ja ei oska midagi peale hakata. Perearst katsus kas tundlikkus olemas, sellega korras.
Käisin 2019.a ka südamearstil, tehti koormustest ja kõik tundus neile korras olevat ja tuimuse tunnet nad südamega ei seostanud.
2020.a oli vahepeal ka aegu, kus tuimuse tunnet üldse ei olnud. Nüüd on tuimuse tunnet isegi jalas rohkem kui käes.
Käin ka ülepäeviti kõndimas (ca40min korraga). Käimist see tuimus ei sega, jalga alt ei löö.
Täna, kui käisin lume sees 3h, siis selle kestel hakkas valutama vasaku jala põlve tagant. Kõndides ei ole mul kunagi varem olnud muret, et jalal mingi valu oleks.

Kuna see tuimuse tunne on kestnud hooti juba pea 2aastat, et kas selle taga võib midagi tõsist olla? Teen istuvat tööd, liigun niipalju kui saan. Olen vaadanud, et liikumine tuimuse tunnet ei vähenda.
Kas peaksin pöörduma mõne arsti vastuvõtule, et võib olla midagi soontega seoses või muud ohtlikku?

Ette tänade

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika