Lihaste tuksumine 26.02.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Alates eelmise aasta augustist tunnen puhkeasendis väikeseid lihase tuksumisi, tuksatused on korra- paar järjest, ei kesta nad minuteid ega tunde, nagu vahel silmalaug. Tuksumise iseloom on aga sarnane silmalao tõmblustega. Tuksumisi esineb tervel kehal- nii kätes, jalgades, tuharais, seljal, korra ka keelel. Need pole valusad, need pole krambid, kuid mõte neist on häiriv, eriti kuna dr.google on kindel, et tegemist on ALS-iga.
Millega võiks oll tegu?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kroonilise ärevuse korral tekivad tihti häired lihaste ja ka südame regulatsioonis. Üks viis ise probleemiga hakkama saada on regulaarne ja järjekindel sportlik liikumine. Valida on ka ravi antidepressantidega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika