Alzheimer 09.05.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Küsimus mu ema kohta.
Kas 5 aastat tagasi diagnoositud Alzheimer võib süveneda päeva pealt nii et tekitab inimesel krambihooge ja kõnehäiret? Eelmine päev rääkis inimene ilusti juttu ja veel sama päeva lõunal rääkis veel ilusti kui siis õhtupoole vajus nii öelda ära ning viidi kiirabiga haiglasse. Kuna varem on pandud diagnoos alzheimer siis nüüd öeldi et lihtsalt see süvenes ja muud ei uuritagi, väidetavalt kompuuter midagi ei näidanud. Tal on ka olnud varem vererõhk väga madal ja siis jälle kõrgem, peal on ka kaks vererõhu rohtu. Kas see ei või organismis midagi halvendada kui tal vererõhk vahepeal liiga madal on? Rohud on amlodipin vererõhule ja südamele ja enalapril+hct vererõhule ja südamele

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäolisem on siiski aju vereringehäire. Alzheimeri kulg on ühtlane ja aeglane.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika