alzheimer 20.02.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on küsimus oma äia kohta kellel on diagnoositud alzheimeri tõbi ja suhkruhaigus. Tal on kõik sümptomid mis on seotud alzheimeri haigusega aga novembris juhtus tal õnnetus kus sattus haiglasse ja intensiivi seal tilgutati talle naatriumkloriidi ja tehti üks toos vereülekannet.Intensiivist välja saades oli ta palju selgem kui varem ta sai hakkama kõnega ja koju saades sai ta hakkama söömisega viis isegi taldrikud ise kööki kraanikaussi, silmnähtavalt oli näha et tal on parem. koju sai ta haiglast jaanuaris. Nüüd viimase kuuga on jälle tagasilöök.Ta ei saa jälle millestki aru ega saa ka ise millegagi hakkama. Küsimus oleks kas see on kõik seotud alzheimeri tõbiga või võib seal peas midagi muud olla mis viib nii kiire tagasilöögi. Ja kas intensiivis tilguti ja vereülekanne võis muuta inimese selgemaks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti ei ole tõestatud vereülekande ja / või tilguti ravivat toimet Alzheimeri haiguse korral. Küll aga võib organism mobiliseeruda tõsise tervisehäire korral mis annab ajutise haigusnähtude leevenemise.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika