Halvatus paremal näopoolel. 25.02.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus seoses halvatusega paremal pool näos. Nimelt oli mul mitu operatsiooni 15 aastat tagasi, õnnetuseks oli siis kasvaja paremal pool ülalõualuu piirkonnas. Operatsioonid õnnestusid eduliselt, kuid taastumine mitte. Niisiis on mul parem pool endiselt liikumatu. Lühidalt võin öelda, et kõik, mis paremal pool nägu on ei ole suurt paremaks läinud; silmanägemine, maitsemeel, rääkimine. Küll aga on närvid viimastel aastatel näos kiskuma ja tõmblema hakanud, mis on väga häirima hakanud. Samas arstid pärast operatsioone toonitasid, et enamus asju taastub. Sooviks natukene informatsiooni siit, kas mul on võimalust veel midagi paremaks saada? Sest rohkem pöörduda ei oska ma kuhugi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist näonärvi täieliku läbilõikega, mille puhul paranemine ei ole võimalik. Vajalik on neurokirurgi konsultatsioon selgitamaks võimalikku närvitüve ühendamist mõne muu närviharuga. Tõmbluste vähendamiseks tuleks vältida igasugu ärritusi (külm, elektriravi )paremale näopoolele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika