näonärvi põletik 26.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp Doktor.
Olen 60 aastane naine. Alates augustist on mul paremal näopoolel, eriti sarnaluu ja silmaümbruse piirkonnas tuimad, mitte sähvivad, valud. Eriti on valus katsuda sarnaluud ja silmaümbrust. Samuti on valu lõualiigeses, eriti haigutamisel ja hammustamisel. Samal ajal on pidevalt palavik 37.1-37.6o. Öösiti higistan palju rindkere ja kaela piirkonnast, samuti näost. Hambad on terved, põsekoobastest ka midagi ei avastatud.
Arst soovitas esialgu võtta ibuprofeeni, valu vähenes, kuis algasid uuesti kui ibuprofeni võtmise katkestasin. Siis määrati 2 kuuri naprokseeni ja sel juhul algasid valud uuesti pärast tablettide võtmise lõpetamist. Neuroloog diagnoosis atüüpilist näonärvi põletikku.
Siis hakkasin ise määrima diclofenaci geeliga Feloran ja Paps 20-ga. Praeguseks on valulikkus pisut vähenenud. Palavik ei ületa enam 37.2o, higistamine on vähenenud, kuid esineb ikka.

Üldine vereproov on normaalne: sete on 12, hemoglobiin 149, lukotsüüdid ja muu verekeemia näib olevat korras. Uriinianalüüs samuti korras.

Aga valulikkus näos püsib paremal pool , piirkonnas alates kõrva alt kuni silmani välja, kiirgab vahel ka oimupiirkonda. Ainult määrimistega saan valulikkust kontrolli all hoida, kui aga unustan määrida, valulikkus suureneb.

Nii juba 4 kuud. Perearst soovitab määrida ja hoida soojas.
Ma kahtlen, kas see on külmetusest tingitud näonärvi põletik. See võiks olla taandunud juba selle ajaga. Mida teha?

Ootan Teie nõuannet. Ette tänades. Soovin ka rõõmsat aastavahetust!
Silvi.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Teie poolt kirjeldataud vaevuste ja uuringute alusel tundub, et tõepoolest on tegemist näonärvi põletikuga. See on üsna pikka aega kestev haigus, mille ravimisel tuleb olla üsna kannatlik. Arvestades teadaolevat informatsiooni, soovitan Teil veelkord pöörduda neuroloogi poole, vajadusel tuleks Teile veel määrata põletikuvastaseid ravimeid. Kui valud kipuvad muutuma krooniliseks, tuleks ravile lisada ka antidepressante, vajadusel ja võimalusel ka füsioteraapilist ravi.