Alaseljas närvivalu 04.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuna alaselja valu on juba pikemat aega vaevanud siis nüüd viimased 2-3 nädalat on asi pöördunud hullemaks,kuna ei saa enam korralikult istuda ja püsti tõusmine tekitab ka jalga ning selga valu ja ei saa seoses sellega isegi kohe korralikult kõndima hakata.Paar nädalat tagasi oli nii,et valu lõi ka puusa ja kõndimine oli päris vaevaline.Tehtud on ka pildid ja sealt lugesin välja,et L4 lülikeha nihkunud L5 suhtes 4 mm võrra tahapoole ja on avastatud ka puusa düsplaasia.
Kuna töö on füüsiline ja asjade tõstmisega seoses siis sooviksin teada saada,kas oleks mõistlik hetkel tööd teha ennem,kui olen ära käinud neuroloogi vastuvõtul?Kindlasti see head ei tee.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist L4 ja L5 lülikehadevahelise ketta kahjustusega ja survega jalanärvile.Soovitav on vältida liigutusi ja asendeid mis põhjustavad valu jalas. Tavaliselt toimub paranemine kuid ebaõnnestunud liigutusega võib valu süveneda ja haigus pikeneda.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika