Surin paremal pool peas ja keha erinevates kohtades 19.10.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Umbes kuu aega tagasi tundsin abaluude kohal sipelgaid jooksmas. Kord paremal ja kord vasakul pool. Konkreetel väikesel alal. Nüüd paar nädalat on lisandunud "sipelga jooksevad" tunne ka pähe, täpsemalt pea paremale poole (meelekoht, otsaesine ja silm) Kui mujalt möödub surin ca 10-15 sekundi jooksul, siis silma tagant jääbki surisema (paar päeva v nii) Samal ajal kaasneb ka kumisemine ja kohisemine kõrvus. Pea käib ringi. Ja enamjaolt kõik see toimub tavaliselt peale pikalt istumist püsti tõustes
Millest selline häire võib tingitud olla ja kuidas peaksin asjale reageerima? Kas kaelaharjutused on mõistlik või siiski kohe arsti juurde?
PS. 6 aasta eest on olnud ka autoavarii, kus keha sai päris suure raputuse. Kas võib olla seos?
Lugesin ka teiste sarnaste sümptomite nõuandeid, kuid tundub, et mul siiski natuke erinev.
Tänud ette vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kaela lihaspingest johtuva närviärritustega. Võiks lasta teha massazi kaelale, mis on valulik. Kui asi ei parane tuleks külastada perearsti - kaelapilt.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika