Alaselja valu peale sünnitust 06.10.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Raseduse ajal tekkisid mul alaseljavalud. Varem ei ole mul neid olnud. Ma sûnnitasin 2 kuud tagasi ja tehti epiduraal. Peale seda olid veel tugevamad valud ja öeldi, et see on ok. 2 kuud peale sünnitust juhtus trauma turvahälliga ja tõmbasin selja ära ja ma valu tõttu ei saa nüüd üldse liikuda. EMOs tehti seljast rontgenülesvõte ja öeldi, et trauma ei teinud midagi hullu ja tuleb 7 päeva valuvaigisteid võtta, kuid siiski oli pildil leid. Leid siis järgmine: Lülisamba nimmeosas on sinistroskolios ca 20 kraadi Cobb’i järgi maksimumiga L2/L3. Lülikehade kuju ja kõverus tavapärane, lülinihkeid ei esine. L5/S1 on lülivahemik vähese madaldumisega. L1 Schmorli hernia. Mida see tähendab lihtsas keeles? Kas ma pean muretsema ja see ongi põhjus minu alaseljavaludega ja kas pean pöörduma spetsialisti poole? Millise?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Piltidel on algavad muutused L5-S1 lülivahekettal ja selgrookõverus nimmeosas. Et öelda kas see on valude põhjuseks, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika