Alaselja valu ja puusavalu 18.08.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, kui on ägenenud alaseljavalu ja puusavalu viimased ca 3 aastat, alguses justkui seoses rasedusega, aga siiani pole lahti saanud ning eks aiatöödega hooajal saab pidevalt kummardatud, raskusi veetud, kas võiks see olla pigem seotud neuroloogilise või reumatoloogilise probleemiga? Olemas ka ülekaal nii enne kui pärast sünnitust ja siiani. Valu alaseljas on pidev, tuim, selg on kange, vädib kiiresti, jalanõusid vabalt püsti seistes jalga panna nt ei saa. Puusavalu ägeneb just peale füüsilist koormust, raskuste tõstmist. Valu tüüp oleks justkui selline hõõruv või närvi valu tüüpi. Vahest on punktvalu puusanukkide piirkonnas. Kui ettepoole kummardan annab valu rohlem märku. Valuvaigistid pole aidanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist liigestevaluga, millega tegelevad nii ortopeedid kui ka reumatoloogid.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika