äkiline tugev alaselja valu 05.09.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Nädalavahetusel tekkis tugev seljavalu väga äkki ja kiiresti. Kukkumist, traumat, suurt koormust, järske liigutusi ega muud sarnast sellele ei eelnenud. Valu oli tugev alaseljas, rohkem paremal pool ristluude kandis. Pikutades andis valu enamjaolt järele (kuid oli siiski tunda õrnalt), kuid püsti tõustes iga sammuga läks valu aina tugevamaks ja parema jalaga ei saanudki astuda enam. Istudes on sammuti paremalt poolt valus, valu kiirgub isegi kuni puusani välja. Vahepeal käib seljast selgroo juures jõnksatus läbi (ei oska paremini kirjeldada).
Traumapuntktis veri oli korras, põletikku ei näidanud. Tehti ka KT:
Teostatud uuring: KTULS007 Lülisamba nimmeosa (L1-L5-sakrum) kompuutertomograafia natiivis;Lülisamba nimmeosa.Hinnakoodid: 7975 Lülikehad on tavalise kuju ja kõrgusega, tagaservad ühel joonel.L4/5 ja L5/S1 lülivahemikes degeneratiivsed muutused - subkondraalne skleroos ja tsüstid, diskide kummumine, L5/S1 paremal osteofüüdid.Spinaal- võiforaminaalstenoosi ei tähelda. Arvamus: degeneratiivsed muutused, veenvat akuutset ei sedasta.

Kirjutati valuvaigistid ja saadeti koju. Anti mingi ädega valu brosüür, kus sees harjutused, mida teha.
Hetkel on viies päev ja ei ole aru saada et üldse paremaks läheks. Jalgades valu ega tundetust ei ole kuskil. Jalgu saab üles tõsta kuskil ~40kraadi kuniks hakkab valus, lasti traumapuntkis ka jalgadega arsti käsi suruda. varvastel sai suhteliselt ilusti seista, kandadel väga seista ei saanud, valus oli. kõndimine on põhimõtteliselt võimatu, tekib ülitugev valu. Urineerimisega probleeme pole.

Millega võib olla tegemist?
Kas antud muutused KT tulemuses võivad valu tekitada?
Kas need muutused on nn normaalsed 33a naisel (liiga varajased pole)?
Kas kiropraktiku külastusest võiks abi olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ilmselt nimmelülidevahelise diski väljasopistusega, mis komprimeerib ka närvijuurt - siit valu puusas ja võib kiirguda ka jalga. Tegemist ongi noore inimese haigusega. Soovitan vältida asendeid ja liigutusi mis põhjustavad valu. Kiropraktik võib aidata.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika