Tugev tõmblus jalgades lapsel 24.08.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin 7.a. lapsega hiljuti kinos. 3D film ja tugev heli isegi minu jaoks. Kuskil poole filmi peal hakkasid lapsel mõlemad jalad tugevalt tõmblema. Panin käe peale ja see ka ei aidanud. Kestis u.minuti ?? Paar korda kordus sama asi. Kui küsisin pearingluse või peavalu,halva enesetunde kohta-vastas,et ei valutanud midagi.
Kinost lahkudes olid lapsel silmad väga väsinud ja haiglase olekuga.
Kas see võib viidata mõnele neuroloogilisele probleemile? Kas peaksime arstile pöörduma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui jalgade tõmblused korduvad ka ilma filmita, võiks perearsti kaudu teha analüüsid vere elektrolüütide kohta.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika