surin jalgades 19.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
5 a tagasi algasid mul ärevushood(paanikahood), mis alguses olid talutavad. Nüüd on olukord hullemaks läinud, nimelt on jalgades mingi tugev surin. See surin on väga ebameeldiv ja kohati võimatu kontrollida. Selle leevendamiseks hakkan jalgadega "trummeldama". Kas mul on närvid totaalselt läbi? Mis ma tegema peaksin? Ette tänades, murelik N(21).

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,
Aitäh küsimuse eest.
Teie küsimusest ei selgu, kas paanikahäiret on ravitud.
Kui ja, siis kui kaua.
Tegelikult on paanikahäire üks depressiooni avaldumise vorme ja häiret ise ravitakse pika aega depressioonivastaste ravimitega. Kuna ravi on pikaajaline, siis nõuab see kannatust nii patsiendilt kui ka tema lähedastelt.
Õige ravimi, ravikuuri pikkuse ja vajadusel ka täiendavad ravimeetodid määrab aga Teile ikka spetsialist Teid ennast küsitledes ja seisundit hinnates. seega pöörduge palun neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtule, kes tegelevad sellist probleemidega, kuna patsienti nägemata ei ordineeri ükski arst tablettravi.

Parimate tervitustega,
Teie arst