Kaela tursetunne segab hingamist 04.02.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mure selline, augustis 2018 olin tõbine, näis olevat tüüpiline viiruslik haigus mis ikka vahest kimbutab, kuid sealt algas erinevate probleemide kulg. Ma ise ei oska neid seostada, kuid kirjutan siiski, ehk on mõni seos. Peas kuklapiirkonnas oli tohutu valu sähvatus umbes pool minutit, mis tõttu jäin pikaliasendisse puhkama mõneks ajaks, tugev valu andis järele ja pea tuikas tagant järele pea nädal aega, perearstil käies soovitati mul puhata. Septembris sai käidud hambaarstil ja hambad said korda. Samal ajal tekkisid aga samuti sellised viiruse tunnused, suu nurgad olid mitu kuud järjest verised, keelel haavandid, kurk muutus valulikuks nagu ikka külma ja rõske sügisega juhtuda võib. Sellest ongi saanud praeguseks, suur murekoht. Tekkisid hingamis raskused, just nagu kurgus midagi segaks, öösiti ärkasin üles, kui tundus et õhku miski takistab, oktoobri kuu algusest tänaseni kimbutab kaelal tursetunne ja paistetus, väliselt näha ei ole paistetust, kuid seesmiselt surub, justkui ``nutt kurgus`` tunne, oktoober, november, detsember, jaanuar on see püsinud, küll aga mõnenädalase kõikumisega kui on natuke järgi andnud ja siis taas rohkem turses, kõige sellega on kaasnenud tohutu väsimus, nõrkus. Tänaseks perearstiga oleme proovinud tegeleda kõrvetistega, nendele saime abi koheselt Omeprazole tablettidega, käidud allergoloogi vastuvõtul, kõrva-nina-kurguarstil ning vaadati kaameraga kurgu piirkond üle, midagi halba ei pidavat olema, kaelale tehti ka ultraheli, seal olevat suurenenud lümfisõlm, see jäi ka kuidagi sinna paika. Endokrinoloogi aeg alles märtsi lõpus, soovisin ka kopsudest uuringut, neid hetkel veel tehtud pole kuna aeg alles veebruari teises pooles. Tänased sümptomid vilin kõrvades, luu ja lihasvalud täiesti erinevates piirkondades. Olen ennast saanud mõnda aega jälgida, hommikul ärgates on enesetunne päris hea, pole kael paistes, ja erilisi probleeme, mured tekivad just mõne tunni möödudes tasapisi. Jaanuari kuu jooksul on ka lisandunud kõhuvalu, selline tuikav, külmetus ja näljatunne, valulikud on ka kaenlaalused ja kubeme piirkond, seedimine on vaevarikas ja gaasid. Mainin ka seda et praeguseks on jäänud põhiliseks mureks see, et kui kael hakkab paiste minema, siis kaasneb ka peapööritus ja kõhuvalu, kaelalihased on pinges ja kanged. ja see igapäev. käin nüüd iga kuu 3-4 korda massaazis, olen proovinud selgitada kas mõni toit ei sobi mulle, kuid ma ei mõista, kuidas ma järsku nii hädine olen, kui terve elu olen olnud terve ja tugev mees. Perearsile minnes isegi vahest ei olnud kõik probleemid meeles, olen käinud seal palju kordi ja endal tundub juba veider, aga selline seisund ei saa olla tavaline. Palun aidake!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tükitunne kurgus ja hootine õhupuudus, eriti kui uuringud korras, on tüüpilised kroonilisele ärevusseisundile. Sageli kaasub ka hulgaliselt muid kaebusi, mis seoses närvisüsteemi üldiste regulatsioonihäiretega. Võiks paluda perearstilt mõnda rahustit lühiajaliseks tarvitamiseks, ja kui see toob leevendust, tuleks külastada neuroloogi v. psühhiaatrit.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika