Lõhnatundmise kadumine 30.10.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes 6 a tagasi märkasin, et ma ei tunne enam maikellukese ja sireli lõhna. Lõhn, mida tundsin oli mingi võõras ja imal. 3 a tagasi hakkasin seda arstide juures uurima, kuna lõhna tundmine ikka vähenes.Muid, mäluga kaasnevaid, häireid ma ei märganud. Käisin nina-kõrva-kurgu arsti juures ja ta ei osanud mind aidata. Röntgen näitas, et parempoolsed ninakäigud on kitsad, aga ei mingit põletikku. Kirjutas Avamysi ja käskis uurida allergia nähtusi. Leiti, et laktoos laguneb aegalselt, aga talumatust ei ole.
Kolm aastat tagasi lasin panna esihammastele metall-keraamilised hambakroonid. Tekkis keeleotsale kõrvetav tunne nagu oleks patarei elektriklemmide vahel surunud. Hommikuti ei olnud, lõunast alates pärast sööki alati. Kuu aja pärast tulid need kroonid eemaldada, hambatüükad mädanesid. Papill ja rugad olid ja jäid tursesse ka uute , täis keraamiliste kroonide, puhul. Hambaarst suutis põletiku levi pidurdada ja tänaseni on suu enam-vähem korras. Hambarstid ei seosta minu lõhnataju vähenemist oma valdkonnaga haigusega. Tänaseks ei tunne ma juba ka kohvi lõhna. Mu lemmik-lõhnaveed ja lilled on võõrad ja tundmatud. Nohu on mõõdukalt ja allub turset vähendavatele rohtudele. Maitse meel on tuimem, aga siiski olemas. Olen saanud mitu korda stugeroni kuure, käte ja jalgade verevarustus on viletsa võitu, aga see on aidanud. Olen söönud ka hõlmikpuu ja letsthini dražeesid. Tarvitan püsivalt vererõhku alandvaid ja mao happelisust vähendavat rohtusid. Mälu on paremaks muutunud, lahendan ristsõnu ja sudookusid, loen raamatuid. Inimestega suhtlen vähem, hooldan rasket, insuldihaiget abikaasat ja tööl ei käi juba 7 aastat. Aruharva, kui kutsutakse, loen loenguid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lõhnatunde kadu seostatakse algavate degeneratiivsete muutustega ajus. Kui mälu on korras ja jalad ei ole kanged ja käsi ei värise, siis eriliseks mureks põhjust ei ole. Kui probleeme on siis helistage.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika