Imelik jalg. 01.09.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Paar aastat tagasi tekkis ristluuvalu.Eriti kevaditi,kui rohkem kummardamist ja füüsilist tööd.Siis kaob jälle mitmeks kuuks.Mul on ka luudehõrenemine.Võtan juba aasta aega rohtu.Näitajad on paremaks läinud,kuid pean veel aasta vötma ja siis näeb edasi,kas vaja ravida.Arst vaatas ja ütles,et ta ei usu,et see jalavalu tekitaks. Nüüd siis jalast.Nimelt ma käisin veenilaiendeid eemaldamas pool aastat tagasi.(veenitüvi )Jalg andis ikka siit ja sealt tunda,peale oppi.kuid umbes 3 kuud tagasi oli kubemes ja seljas valus.Käisin doppleris,veri voolas ilusti ja arst ei näinud midagi viga olevat.selle piirkonna valud kadusid ja hakkas kintsu peal ja poolenisti välisküljel tulitama ja nagu kerge lihasvalu. Aegajalt lööb reie siseküljele ja enne põlveliigest siseküljel valud.Labajalg on ka kergelt"vatine"valud ei ole tugevad,kuid tuntavad.Ülekaaluline ei ole,liigun palju,käin võimlemas aastaid.Magades ei valuta ja liikumisest ka tulitamised torkimised ei olene.Kannan tugisukki.Kui see on tundlikusehäire,kas sellest on võimalik paraneda?Kuu aja pärast sain aja neuroloogile.Kas oleks abi kiropraktikust,osteopaadist?Sinna saaks varem ja kui,siis kumma juurde.Veel tahaks teada,ilmselt see on operatsioonikahjustus,et selles paiirkonnas?Kas sellest on võimalik terveneda?Olen sellest kõigest väga suures mures. Aegajalt kiirgab valu ka teise jalga sama koha peale,kuid harva.Teid ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on reienärvi kompressioon kubemekanalis. Täpne põhjus selgub neuroloogilisel läbivaatusel.

Dr. Ain Pajos