Tõlkige palun lühidalt 09.03.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuupäev Uuring/ protseduur Alternatiivkood Tulemus Peida kirjeldus
27.02.2018 09:00:00 S7990 - Peaaju kompuutertomograafia natiivis S7976 - Kompuutertomograafia natiivis (iga järgmine piirkond)
Konsulteeritud uuring: Peaaju natiiv(Adult) Hinnakoodid: S7990, S7976 x 4 27.02.2018 13:28 OTSUS, REET: Hinnakoodid: S7990, S7976 x 4 Võrdluseks 26.08.2017 KT-uuring (TÜK). LEID: Vasakul PO-l on kraniotoomia järgsed muutused, infratentoriaalsel on kuklaluus postop. defekt. Bilateraalselt infratentoriaalsel pontotserebellaarsel on jälgitav lisakude, mis ulatub ka supratentoriaalsele keskaju ette interpedunkulaartsisterni foonile (ligikaudsed lisamassi mõõtmed ~4,3 x 2,1 x 2,7 cm). Paremal PC piirkonnas tundub lisamoodustis dünaamikas kergelt mahulisem (samas hindamine raskendatud, kuna eelmine uuring vahetu postop.), komprimeerib ajutüve ning põhjustab IV vatsakese asümmeetriat. Paremal on vatsakeste šunt endise asendiga. Aju külgavatsakesed ja III vatsake on endise kuju ja laiusega; ajuveejuha on avatud. Keskjoone struktuurid nihketa. Põhiluu-urkes, etmoidrakustikus ja bilateraalselt mastoidrakustikus on vähest sisaldist. Muus osas püsib leid olulise dünaamikata. Kokkuvõte: infra- ja supratentoriaalsel meningioomi jääkkude; paremal PC piirkonnas tundub dünaamikas võrreldes postop. 26.08.2017 KT-uuringuga kergelt mahulisem (põhjustab ajutüve kompressiooni ja IV vatsakese asümmeetriat).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esinevad varasema operatsiooni tunnused. Ajutüve lähedal esineb healoomulise kasvaja jääkkude, mis paremal komprimeerib aju ja võib põhjustada vaevusi.
Soovitavalt neurokirurgi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos