SM? 21.01.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Selline mure,et 2010 aastal hakkasid tekkima erinevates pea piirkondades hetkelised valud mis võivad kesta mõnest sekundist 10sekundini. Loomulikult olen käinud erinevatel uuringutel , veri, kompuuter jne. ja arstid ütlevad et kõik on nagu korras. Alguses olid rinnus ka valud. Nüüdseks on seda vähemaks jäänud. Aja jooksul on tekkinud kõhu, põie ja munandite piirkonda valud. Uuringute käigus selgus, et on mingisugune bakter positiivne. Seda siis on ravitud kolmel korral ja pole suudetud korralikult välja ravida. Bakteri nime ei mäleta hästi. Äkki oli eparvum vōi midagi sellist. Aeg on nüüd tükk aega möödunud ja on uued mured tekkinud. Vahepeal olen tundnud torkeid üle keha siis imelikke tuimsust jalgades, vahepeal kõndides lööb ühe jala pehmeks, nagu tahaks alt ära kaduda. Silmanägemine on halvenenud, teravus on kadunud ja vahepeal on rõhuv tunne kergelt mõlemas silmas. Silma taha on valu ka löönud. Pähe on ka tekkinud kerge rõhuv tunne. Kōrvus ka sumiseb vahest. Tehtud on ka vererõhu 24h monitooring. vererõhk on nagu viimase piiri peal normis. Vahepeal peale poes käiku lööb ramp väsimuse peale. Magan pool tunnikest siis okei jälle. Kas võib olla SM kahtlus?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ise internetti uurides leiate endale 100 haigust. Soovitan konsulteerida perearstiga eriarsti valiku üle.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika