Raske liikuda 05.12.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen suhteliselt terve oma vanuse kohta. On ainult üks probleem, ma ei saa liikuda. Saan kõndide maksimaalselt 150 -160 sammu, siis lööb valu vasakusse tuharasse, sealt edasi reie esiküljele ja kubemesse. Kui ma siis läbi valu edasi kõnnin, sureb jalg kuni varbaotsteni ära ja ma pean kiiresti kusagile istuma. Valu on väga tugev, peaaegu väljakannatamatu. Istudes hakkab valu taanduma ja terve jalg tuikab. Käisin neuroloogi juures, kes saatis mind alakeha kompuutertomograafiasse. Neuroloog ütles, et muutused seljas ei ole nii suured ja teoreetiliselt peaksin ma saama kõndida. Määras taastusravi - võimlemise. Ma olen nüüd võimelnud natuke üle nelja kuu peaaegu iga päev. Lisaks olen käinud 10 x tasulises teraapias - massaaž ja võimlemine. Käesoleva aasta kevadel see kõik algas ja mul ei ole üldse paremaks läinud. Perearst tegi ka röntgeni puusaliigestest, need on vähe kulunud. Kui ma ei kõnni, siis mul ei valuta mitte kusagilt.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist nn. kitsa närvikanali sündroomiga mis on põhjustatud muutustest seljalülides. Asja saab täpsustada vastuvõtul, kus vaatan ka seljapilte. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika