Igapäevased peavalud ärevusega, Cipralexi kõrvalmõjud? 31.01.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 36 aastane naine.
Alates okt keskpaigast 2016 on mul paanikahood, ärevushäire. Psühhiaater kirjutas välja Cipralexi, mida hakkasin võtma 11.dets. Alguses ¼ tabletti, seejärel ½ tabletti ja mõne nädala möödudes ¾ tabletti. Paar päeva proovisin võtta 1 terve tablett, aga enesetunne oli kohutav. Täielik apaatne ja eemaloleku tunne, tugev valu vasakus jalas. Läksin tagasi ¾ tabletile, mida olen nüüd ligi kuu võtnud. Paanikahooge on jäänud vähemaks, kuu polnud üldse, aga kui eelmine nädalal läksin pärast 1,5 kuud haiguslehte tööle tagasi, on olnud 2 paanikahoogu. Hommikuti teen alati hingamisharjutusi ja võimlen. Siis on nagu parem olla, rohu võtan ära kell 10-11 ajal. Siis u. poole-tunni möödudes hakkab ärevus, mis tegutsedes läheb leebemaks, on eemaloleku tunne. Peas hakkab suruma paari tunni möödudes ja nüüd juba mitmendat nädalat on ka peavalu, mis algab tavaliselt kella 18 paiku, aga vahel ka mõni tund varem. Eile näiteks oli suruv peavalu kell 16.30-21.00. Peavalu on nii kuklas, otsmikul kui ka meelekohtadel või üksikult eraldi piirkondadaes. Kummardades poole peale on peas valus, pea täiesti alla lastes nii valus ei ole. Pikali on ka parem. Öösel peavalu ei ole. Mingeid valuvaigisteid ei ole võtnud. Küll käisin vahepeal neuroloogi juures, kuna valutas ka vasak jalg, mis nüüd on läinud paremaks. Jalg valutas kas säärest, reiest või terve jalg, rohkem rahulolekus. Neuroloog rohkem mingeid uuringuid ei teinud, arvas valud ärevusest, kirjutas ravimi Vimovo, mida veel ei ole võtnud. Peavalud on aga väga tüütud, muidu mul elus tavapäraselt peavalusid ei ole. Olen sportlik, toitun tervislikult. Praegu käin jalutamas, teen võimlemist, hingamisharjutusi.
Mis on teie arvamus, kas peaksin tulema vastuvõtule, et teha näiteks peast mingi uuring, või eeldatavasti on mul ravimi kõrvalmõju? Isiklikult tunnetan, et äkki uuring rahustaks mind maha. Kas teie juurde on pikad järjekorrad vastuvõtule?
Psühhiaatri aeg on 9.02.
Tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna peavaludel on ka teisi põhjuseid peale ärevuse, soovitan kõigepealt neuroloogi konsultatsiooni ja võimalikke abiuuringuid.
Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika